Korekcija eksimeriniu lazeriu esant blogam regėjimui

Eksimerinio lazerio chirurgija keičia ragenos geometriją. Dėl tokios operacijos tobulėja žmogaus optinė sistema, pacientui nebereikia naudoti optinės korekcijos priemonių (akinių ar kontaktinių lęšių).

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ametropijos chirurginio gydymo metu pakinta tinklainės laužiamoji galia, dėl ko spinduliai iš vaizdo aiškiai sufokusuojami geltonosios dėmės zonoje. Tuo pačiu metu regėjimas žymiai pagerėja.

kaip pagerinti regėjimą

Kodėl silpnėja regėjimas?

Refrakcija reiškia visos akies optinę galią. Refrakcija paprastai išreiškiama dioptrijomis. Sutrikus šiai funkcijai, sumažėja regėjimo aštrumas, dėl to pablogėja gyvenimo kokybė.

Astigmatizmą, trumparegystę ir toliaregystę visais atvejais lydi regėjimo aštrumo sumažėjimas. Bet kokia lūžio klaida lemia tai, kad spindulių židinio taškas yra ne tinklainės plokštumoje, o prieš ją arba už jos. Todėl tokiems pacientams reikia koreguoti regėjimo funkciją naudojant išorinius optinius prietaisus (akinius ar kontaktinius lęšius). Šis poreikis gali sukelti tam tikrų nepatogumų ir kartais yra nesaugus.

Tarp ligų, kurias lydi refrakcijos sutrikimas, trumparegystė yra labiausiai paplitusi. Remiantis statistika, trečdalis visų Žemės gyventojų kenčia nuo trumparegystės. Šią ligą galima diagnozuoti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai trumparegystė diagnozuojama 8-16 metų amžiaus. Ateityje liga gali stabilizuotis arba toliau progresuoti. Bet kokiu atveju trumparegystė kenkia gyvenimo kokybei, sukelia diskomfortą pacientui, todėl reikalauja atidaus specialistų dėmesio.

Reikėtų pažymėti, kad bet koks regėjimo sutrikimas reikalauja privalomos korekcijos. Daugelis žmonių mano, kad naudojant akinius regėjimui koreguoti regėjimo aštrumas mažėja, tačiau tai netiesa. Priešingai, jei nenaudosite jokių korekcijos metodų, jūsų akys gali nustoti veikti, o tai ilgainiui tikrai sukels ambliopiją. Tokiu atveju net ir tobulai koreguojant regėjimą, tai nebus 100 proc.

Kodėl jums reikalinga lazerinė regėjimo korekcija?

Kadangi daug žmonių kenčia nuo refrakcijos sutrikimų (toliaregystė, astigmatizmas, trumparegystė), specialistai nuolat kuria naujus efektyvaus gydymo metodus. Vienas iš naujų labai veiksmingų ametropijos metodų yra regėjimo funkcijos atkūrimas lazeriu.

Nepaisant to, kad tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai yra plačiai paplitę, lengvai naudojami ir įperkami, kasdien į specialistus su prašymu atlikti lazerinę regos korekciją kreipiasi keli tūkstančiai žmonių.

Gana paprasta paaiškinti, kodėl taip nutinka. Pirma, net patys moderniausi akiniai sukelia tam tikrą diskomfortą jų savininkui. Ilgai nešiojant, nosies ir ausų tiltelyje atsiranda spaudimas, kurį kartais lydi skausmas. Žiemą nešioti akinius taip pat labai nepatogu, nes staigiai pasikeitus temperatūrai šiltoje patalpoje, akiniai iškart rasoja. Be to, aktyviai sportuojant, akiniai ne tik sukelia diskomfortą, bet gali būti pavojingi.

Akinius, kaip ir kontaktinius lęšius, galima pamiršti arba pamesti, todėl apdairūs žmonės visada turi papildomą porą jiems pakeisti.
Jei pasirinksite tinkamus kontaktinius lęšius, jie neabejotinai sukels mažiau diskomforto. Pavyzdžiui, lęšiai nerasoja, nespaudžia nosies tiltelio, yra patogūs aktyviai veiklai. Tačiau naudojant bet kokius lęšius, net ir pačius moderniausius, deguonies koncentracija ragenos ląstelėse mažėja. Dėl to indai iš apatinių sluoksnių pradeda augti į rageną, o laikui bėgant taip pat gali išsivystyti sausų akių sindromas. Dažniausiai negrįžtami pakitimai akyje atsiranda praėjus 5-10 metų nuo kontaktinių lęšių naudojimo pradžios. Po to pacientams gana dažnai tenka pereiti prie akinių ar ieškoti kitos alternatyvos.

Refrakcijos ydos korekcija lazeriu padeda pacientui visiems laikams atsisakyti kontaktinių lęšių ir akinių, todėl šis gydymas užtikrina aukštą gyvenimo lygį.

Svarbu žinoti, kad ne visiems pacientams tinka ametropijos gydymas lazeriu. Pavyzdžiui, vaikams iki 18 metų negalima atlikti lazerinės korekcijos, nes jų akies obuolys dar neaugęs. Šios kategorijos pacientams akiniai ir kontaktiniai lęšiai yra vienintelis galimas būdas pagerinti regėjimo aštrumą. Tokiu atveju svarbu taisyklingai nešioti lęšius, kad neatsirastų negrįžtamų ragenos pakitimų. Tai padaryti padės gydytojas oftalmologas, jei reguliariai lankysitės pas jį ir stebėsite regėjimo pokyčių dinamiką.

regėjimo diagnostika

Priešoperacinis pasiruošimas regėjimo korekcijai lazeriu

Norėdami atlikti lazerinės regos korekcijos operaciją, pirmiausia turite atlikti išsamų oftalmologinį tyrimą. Diagnozės metu gydytojas įvertina akies obuolio būklę kaip visumą ir visas jo struktūras atskirai. Taip pat matuojama daug svarbių parametrų.

Pagrindiniai diagnostikos metodai yra šie:

  • Visometrija, tai yra regėjimo aštrumo matavimas;
  • Pneumotonometrija, būtina akispūdžio vertei nustatyti;
  • Pachimetrija, kurios metu matuojamas ragenos storis;
  • Autorefraktometrija, kurios metu akies refrakcija nustatoma automatiškai;
  • Echobiometrija, reikalinga akies ilgiui išmatuoti;
  • Perimetrija, tai yra matymo lauko ribų nustatymas;
  • Schrimer testas yra būtinas norint įvertinti pagaminto ašarų skysčio kiekį;
  • Ragenos kompiuterinė topografinė analizė – modernus ragenos sandaros išaiškinimo metodas;
  • Dugno struktūrų tyrimas po preliminarios maksimalios midriazės naudojant vaistinius lašus.

Po kruopštaus priešoperacinio pasiruošimo ir diagnostikos gydytojas gali labai užtikrintai pasakyti, kokių rezultatų pacientas gali tikėtis po lazerinės korekcijos. Tai taip pat leidžia išvengti dažniausiai pasitaikančių komplikacijų pooperaciniu laikotarpiu.

Kaip atliekama lazerinė regėjimo korekcija?

Operacijos metu minimaliai invazinis poveikis ragenos medžiagai, dėl kurio pasikeičia jos paviršiaus kreivumas.
Gydytojui eksimeriniu lazeriu pakoregavus ragenos formą, spinduliai iš vaizdo susilieja viename taške, esančiame griežtai tinklainės plokštumoje. Visi šiuolaikinėje medicinoje naudojami metodai yra labai saugūs, tikslūs ir užtikrina aukštą regėjimo aštrumą.
Pati regėjimo korekcijos lazeriu operacija vidutiniškai trunka apie 10-15 minučių. Operacijos metu taikoma vietinė anestezija, kuri atliekama specialiais akių lašais. Tai leidžia sumažinti skausmą tiek procedūros metu, tiek po jos. Po operacijos pacientas klinikoje stebimas apie pusantros valandos. Tada pacientas, prieš tai suteikęs visas rekomendacijas, išsiunčiamas namo. Svarbu pažymėti, kad lazerinės regos korekcijos operacijos praktiškai neturi įtakos paciento gyvenimo ritmui, tai yra, apribojimai pooperaciniu laikotarpiu yra minimalūs.

Jau išsamaus medicininio patikrinimo etape gydytojas pateiks visus paaiškinimus apie priešoperacinio ir atsigavimo laikotarpio ypatybes. Šiai informacijai susisteminti yra labai patogūs priminimai, kuriuose pacientas ras atsakymus į visus jam rūpimus klausimus.

Eksimerinio lazerio regėjimo atkūrimo privalumai

Regos korekcija eksimeriniu lazeriu yra labai paplitusi procedūra, kuri yra paklausi visose šalyse.

Metodo pranašumai apima:

  • Rezultatų patikimumas;
  • Neskausmingas;
  • Vykdymo greitis (ne daugiau kaip ketvirtis valandos);
  • Saugumas;
  • Manipuliacijų atlikimas ambulatoriškai;
  • Platus galimybių spektras;
  • Trumpas atkūrimo laikotarpis;
  • Nuspėjamas ir nuspėjamas rezultatas su dideliu tikslumu;
  • Nėra įpjovimų ar siūlių;
  • Paprastumas ir prieinamumas;
  • Jokių papildomų testų nereikia;
  • Didelis efektyvumas, kuris išlieka visą gyvenimą.

Pažymėtina, kad nepaisant plačių lazerinės regos korekcijos galimybių, ši operacija negarantuoja įvairių akių patologijų nebuvimo ateityje.

kontraindikacijos lazerinei korekcijai

Kontraindikacijos regėjimo atstatymui lazeriu

Deja, ne visada įmanoma atlikti regos funkcijos korekciją lazeriu. Visos šios operacijos kontraindikacijos gali būti suskirstytos į dvi dideles grupes: laikinas ir nuolatines. Tarp laikinų kontraindikacijų dažniausiai yra tos akies (ar viso kūno) patologijos, kurios yra grįžtamos. Išgydžius šias ligas, visiškai įmanoma atlikti lazerinę korekciją. Tarp laikinų kontraindikacijų yra:

  • Progresuojanti trumparegystė, nes refrakcija nėra stabili;
  • Ūminiai uždegiminiai pokyčiai tiek pačioje akyje, tiek kitose organizmo sistemose;
  • Nėštumas;
  • laktacijos laikotarpis;
  • Dugno pakitimai, įskaitant plyšimus ir distrofinius pokyčius;
  • Degeneraciniai procesai ragenos ląstelėse.

Jei yra nuolatinių kontraindikacijų, regos korekcija lazeriu tampa neįmanoma. Tai apima:

  • plona ragena;
  • Glaukoma;
  • Objektyvo subluksacija;
  • Tinklainės atsiskyrimas;
  • katarakta;
  • Dekompensuotas cukrinis diabetas;
  • Ankstesnis tinklainės atsiskyrimo chirurginis gydymas.

Įdomu tai, kad net jei yra absoliučios kontraindikacijos lazerinei regos korekcijai, galite pasirinkti veiksmingą alternatyvų gydymo metodą, kuris padės atkurti regėjimą.

Pagrindiniai lazerinės chirurgijos ir kitų technikų skirtumai

Lazerinė lūžio gedimo korekcija apima keletą tipų. Perskaitę pavadinimą, dauguma pacientų nesupranta operacijos esmės, nes dažniausiai vartojami santrumpos ar nusistovėję terminai. Išskirtinis SuperLASIK REIC ir LASIK operacijų bruožas – antrasis operacijos etapas, kai į procesą įtraukiamas femtosekundinis lazeris.

Praktikoje vartojamas terminas SuperLASIK nėra visiškai teisingas, nes pacientai gali manyti, kad įprastinė LASIK technika yra kažkaip prastesnė už ją ir yra prastesnė. Užsienio literatūroje vartojamas taisyklingesnis terminas (custom LASIK). Išvertus ši operacija turėtų būti vadinama personalizuota LASIK. Tai nereiškia, kad tradicinė LASIK operacija turi trūkumų. Tiesiog kai kuriais ypatingais atvejais geriau atlikti SuperLASIK, o kitais atvejais galite apsiriboti paprasta LASIK operacija. Būtent todėl, renkantis lazerinės regos korekcijos metodą, reikėtų taikyti individualų požiūrį, atsižvelgiant į priešoperacinio tyrimo duomenis.

Svarbus skirtumas tarp FemtoLASIK ir tradicinės lazerinės korekcijos yra tai, kad operacija yra visiškai nekontaktinė. Pirmasis etapas, kai paviršinis ragenos atvartas perpjaunamas mikrokeratomo ašmenimis, FemtoLASIK atliekamas naudojant femtosekundinį lazerį. Ši technika yra gana nauja, todėl dar nėra sukaupta pakankamai patirties, kad būtų galima aiškiai nustatyti jos efektyvumą ir saugumą.

Nemažai gydytojų mano, kad femtosekundinis lazeris yra daug saugesnis nei mikrokeratomas, tačiau kiti specialistai su šiuo teiginiu nesutinka ir pirmenybę teikia mechaniniam atvarto formavimui.

Kitas naujas lazerinės regos korekcijos metodas – Smail operacija. Šios procedūros metu naudojamas tik femtosekundinis lazeris, o paviršinio vožtuvo formavimo iš ragenos audinio stadijos nėra. Šiuo atveju giliuose ragenos sluoksniuose iškart susidaro refrakcijos pjūvis. Pastaroji specialiu instrumentu pašalinama per minimalų pjūvį (2-4 mm) paviršiniuose ragenos sluoksniuose. Šis pjūvis taip pat daromas femtosekundiniu lazeriu.

Labai svarbu suprasti, kad regėjimas ir akys yra vienas svarbiausių žmogaus sąveikos su išoriniu pasauliu įrankių. Mažai kas gali nesutikti, kad žmogui akių reikia nuolat, tai yra 365 dienas per metus. Štai kodėl labai svarbu jais rūpintis nuo pat mažens.