Iki šiol regėjimo sutrikimo (greito įvairių oftalmologinių ligų vystymosi) sutrikimo problema skirtingų amžiaus kategorijų žmonėms yra labai ūmi. Viskas kalta dėl neatsargaus požiūrio į sveikatą ir per didelę regėjimo organą. Kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai, telefonai, televizoriai ir e knygos - visi šie dalykai gali ne tik supaprastinti gyvenimą, bet ir atvirkščiai.
Laimei, mokslas nestovi ne vietoje, o tos ligos, kurios anksčiau pasidavė gydymui, dabar galite pašalinti beveik be pasekmių ir komplikacijų.
Lazerio regėjimo korekcija
Lazerio regėjimo korekcija yra galimybė ne tik atsisakyti akinių ir kontaktinių lęšių, bet ir vienintelis efektyvus bei saugus būdas išsaugoti regėjimą senatvėje.
Šios procedūros pranašumai:
- Saugumas. Santykinai maža rimtų komplikacijų kūrimo tikimybė.
- Bet kokių pažeidimų efektyvumas. Operacija vykdoma ne tik siekiant pagerinti regėjimą ir atsikratyti optikos. Kai kuriais atvejais lazerio korekcijos negalima atsisakyti (tai taikoma ligoms, kurios sukelia aklumą).
- Neskausmingumas. Prieš pradedant procedūrą, pacientas yra palaidotas anestezijos metu matymo organe, todėl maksimalus pacientas gali jaustis lengvai diskomfortas tam tikruose chirurginės intervencijos etapuose.
- Tęstinumas. Pati procedūra trunka minutę, pagrindinis laikas praleidžiamas ruošiantis ją išleisti.
- Trumpas atsigavimo laikotarpis. Šiuo atveju ligoninėje nereikia projektuoti. Procedūra atliekama ambulatoriškai, o po jos pacientas gali grįžti namo.
- Stabilumas ir nuspėjamumas. Kiek veiksminga bus operacija, beveik visada žinoma gydytojui. Rezultatas išlieka ilgą laiką (išimtis gali būti progresyvi trumparegystė pacientui).
Specialisto pasirinkimas ir operacijos vieta visada išlieka už paciento. Procedūros kaina ir gydytojo paslaugos privačiose klinikose gali skirtis. Jų formavimui įtakos turi daugybė veiksnių. Todėl verta skirti laiko informacijos paieškai ir iš anksto išsiaiškinti visus dominančius klausimus.
Chirurgijos veislės
Yra keli pataisos metodai. Kiekvienas iš jų turi savo pranašumus ir trūkumus. Lazerio taisymo tipų sąrašas:
- lazerinė (subepitelinė) keratomilezė;
- Nuotraukų refrakcijos keratektomija;
- Femtosecond lkz.
Nuotraukų refrakcija Keratektomija (federalinė migracijos tarnyba) pirmą kartą buvo praleista prieš kelis dešimtmečius Vokietijoje. Naudojant šią procedūrą, ragenos poveikis su su šuolio lazeriu. Laidos liudijimas yra astigmatizmas, trumparegystė ir toliaregystė.
Reikšmingas nuotraukų -atsako keratektomijos metodo trūkumas yra ilgas ir nemalonus atsigavimo laikotarpis. Be to, regėjimas po procedūros negrįžta iš karto, tačiau palaipsniui galimas komplikacijas. Todėl jie kreipiasi tik tada, kai yra kontraindikuotos kiti modernesni ir veiksmingesni metodai.
Lazerio subepitelinė keratomilezė (lasek). Skirtingai nuo ankstesnio metodo, operacijos metu paviršiaus ragenos sluoksnis neįvyksta, jis tik pasislenka į šoną. Atsigavimo laikotarpis trunka mažiau nei su federaline migracijos tarnyba.
Lazerio keratomilezė (LASIK). Šiuo metu tai yra saugiausias ir efektyviausias regėjimo pataisos būdas. Atsigavimo laikotarpis yra trumpas, regėjimas pagerėja jau per pirmąsias valandas po operacijos.
Femtosecond leC (FEMO LASIK) yra viena iš LASIK metodo modifikacijų, padedančių pasiekti puikių rezultatų. Rizika sumažėja, regėjimo grąža, o reabilitacijos laikotarpis trunka neilgai. Be to, šis metodas turi mažiau kontraindikacijų nei įprasta lazerio korekcija. Procedūra gali būti atliekama pacientams net naudojant „sausų akių sindromą".
Taip pat yra ir kitų pagrindinių metodų modifikacijų. Pasirinkus tinkamiausią metodą konkrečioje situacijoje, atlieka gydytojas.
Indikacijos ir kontraindikacijos
Lazerio regėjimo korekcija, kaip ir bet kuri kita procedūra, turi savo indikacijas ir kontraindikacijas. Indikacijos yra suskirstytos į dvi rūšis: medicininę ir profesionalią.
Medicininė lazerio matymo korekcija yra tokių pažeidimų vienoje akyje (kitoje šulinyje):
- toliaregystė;
- astigmatizmas;
- trumparegystė.
Profesionalūs indikacijos (specialybės, kai netinkama dėvėti lęšius ar taures):
- ugniagesiai;
- policija;
- kariuomenė;
- Žmonės, dirbantys pramonės srityje (vietose, kur yra daug dulkių, dūmų ir kitų neigiamų veiksnių).
Kontraindikacijos yra santykinės ir absoliučios. Absoliutus apima:
- Autoimuninės patologijos;
- imunodeficitas;
- ligos, turinčios įtakos procesams ir gijimo greičiui po operacijos;
- paciento tik vienos akies buvimas;
- trumparegystė (progresyvi);
- herpes viruso infekcija;
- tinklainės atsiribojimas;
- Ragenos plonėjimas.
Santykinių kontraindikacijų sąrašas:
- Cukrinis diabetas;
- psichozės;
- Žindymo nėštumas;
- širdies problemos pacientui (širdies stimuliatoriaus buvimas);
- Oftalmologinės uždegiminio pobūdžio ligos;
- Randai ragenoje (apvalkalas);
- Tinklainės ir pagrindo pokyčiai.
Operacija yra griežtai draudžiama vesti žmones, kurie nepasiekė 18 metų. Taip yra dėl fiziologinių savybių (ne visiškai suformuotų akies obuolio).
Pasiruošimas lazerio korekcijai
Kai operacija atkurti regėjimą jau yra priskirta, oftalmologas rekomenduoja atlikti daugybę testų ir laikytis tam tikrų taisyklių. Jums taip pat gali prireikti kitų specialistų konsultacijų: terapeuto, endokrinologo, kardiologo ir kt.
Analizės, kurios turi būti imamas prieš procedūrą:
- Bendras kraujo tyrimas;
- Bendroji šlapimo analizė;
- ŽIV analizė;
- Sifilio analizė;
- Hepatito analizė;
- Koagulograma.
Rekomendacijų, kurias labai svarbu atlikti norint patekti į chirurginę intervenciją, sąrašą:
- Nustokite dėvėti kontaktinius lęšius (būtina tai padaryti likus vienai ar dvi savaitėms iki operacijos);
- Atsisakykite kelių dienų prieš alkoholinių gėrimų ir vaistų, kuriuose yra alkoholio, procedūrą;
- Prieš procedūrą sutvarkykite;
- Pusryčiai paskirtos datos dieną turėtų būti lengvi;
- Prieš operaciją neįmanoma pritaikyti makiažo ant veido ir kvepalų ant kūno;
- Būtina su savimi įsigyti ir pasiimti akinius nuo saulės (jie bus reikalingi atlikus procedūrą ir atsigavimo laikotarpiu);
- Patartina su savimi pasiimti artimą žmogų, kad būtų galima pagerinti regėjimą, kuris prisimins visas gydytojo rekomendacijas dėl pooperacinio laikotarpio, padės grįžti namo, o pirmą kartą pasirūpins pacientas.
Šių sąlygų įvykdymas yra labai svarbus, nes nuo to priklauso procedūros sėkmė ir galutinis rezultatas.
Kaip atliekama procedūra
Beveik visų tipų lazerių korekcija atliekama 3 pagrindiniuose etapuose. Jei mes kalbame apie veiksmingiausią, populiariausią ir reikalaujamą LASIK procedūrą, tai yra taip:
- Pirmasis etapas. Lazeris ar mikrokaratas sukuria atvartą ant ragenos paviršiaus ir nuneša jį į šoną.
- Antrasis etapas. Ragenos forma pasikeičia su lazerio spinduliu (ji turi atitikti atskirus paciento parametrus).
- Trečiasis etapas. Atvartas grąžinamas į pradinę padėtį ir imamas.

Daugelis išgirdo, kad operacijos metu pacientai užklijuoja akis. Kartais pacientas atsibunda procedūros metu, o trauma yra įmanoma. Esant tokiai situacijai, lazerio korekcijos metu akys nėra užklijuotos, nes anestezijos lašai įamžinami prieš procedūrą, o pati operacija trunka tik kelias minutes, taigi tokios priemonės yra per daug.
Pooperacinis laikotarpis
Pooperacinis laikotarpis tęsiasi vienas kitam. Tačiau po lazerio korekcijos LASIK, pacientas jaučia pagerėjimą ankstyvomis dienomis ir nejaučia daug diskomforto.
Po chirurginės intervencijos reikia dar kartą paaiškinti visas įmanomas komplikacijas, užduoti įdomius klausimus, taip pat klausytis pagrindinių rekomendacijų.
Apytikslis veiksmų sąrašas pooperaciniu laikotarpiu (šio laikotarpio trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių):
- Galite miegoti tik ant nugaros;
- Būtina apsilankyti pas oftalmologą nustatytomis datomis;
- Po operacijos reikia uždėti saulės akinius gatvėje (jie apsaugo nuo dulkių, infekcijos ir mažų dalelių akyse);
- Negalite liesti rankų į valdomą vietą;
- Nurodomi vaistai turi būti griežtai vartojami laiku ir nurodytu kiekiu;
- Geriau neplauti galvos per pirmąsias dienas po operacijos;
- Galite plauti tik išgrynintu arba virtu vandeniu;
- Kurį laiką turėtumėte atsisakyti priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos naudojimo;
- Kurį laiką svarbu vidutinio sunkumo fizinį krūvį (gydytojas privalo pranešti apie apribojimų priėmimo pabaigą po tyrimo);
- Negalite apsilankyti saunose, baseinuose ir kitose viešose vietose, kur galite užfiksuoti infekciją;
- Būtina sumažinti akių apkrovą (atsisakyti skaityti, žiūrėti televizorių, ilgalaikį telefonų ir planšetinių kompiuterių naudojimą);
- Griežtai draudžiama vairuoti automobilį pooperaciniu laikotarpiu;
- Jei tai skauda ar jaučia stiprų diskomfortą, būtina susisiekti su specialistu.
Yra keletas mitybos rekomendacijų. Kadangi lazerio korekcija vis dar yra chirurgija, todėl tam tikras kūno stresas turi valgyti teisingai.
Kaip ir bet kuriuo kitu laikotarpiu, maistas turėtų būti naudingas ir juose būti reikalingų vitaminų. Norint pagerinti regėjimą, rekomenduojama valgyti vaisius ir daržoves, kuriose gausu vitaminų A ir C.
Tam jie yra tinkami:
- Vaisiai ir uogos: mėlynės, abrikosai, persikai, kiviai ir kt. ;
- Daržovės: brokoliai, morkos, pomidorai, moliūgai;
- Pieno produktai (varškė);
- Žuvys: lašiša, skumbrė;
- Mėsa: vištiena, triušis, kalakutiena;
- subproduktai (inkstai ir kepenys);
- Kiaušiniai (tryniai).
Pooperaciniu laikotarpiu griežtai draudžiama vartoti alkoholį, todėl patartina atsisakyti rūkymo. Jei sveikata smarkiai pablogėja per pirmąsias savaites po operacijos ir reikia išrašyti papildomų vaistų, gydytojas turėtų būti paminėtas apie neseniai atliktą lazerio korekciją.
Operacijos rizika ir pasekmės
Nepaisant to, kad iš esmės lazerio korekcija neturi jokio rimto pavojaus, yra situacijų, kai vis dar kyla komplikacijų, ir jos sukelia ne visai malonias pasekmes. Oftalmologas ir pacientas, sutinkantys su operacija, turi būti paminėti registratūroje, turi būti pasirengę galimai rizikai.
Galimų komplikacijų, kurios gali atsirasti operacijos metu, sąrašas:
- Rago apvalkalas gali būti užtemdytas;
- regėjimo aštrumas gali sumažėti;
- Vaizdas gali pradėti dvigubai;
- Vystosi astigmatizmas.
Tokios problemos gali kilti dėl įvairių priežasčių: trūksta patirties ir profesionalumo gydytojui, neteisingai parinktoms priemonėms arba pataisos metodo, techninių priežasčių ir kt.
Komplikacijos, kurios gali atsirasti po operacijos:
- patinimas, uždegiminis procesas, niežėjimas, skausmas ir deginimas;
- alerginė reakcija į narkotikus;
- tobulėjimo ar pablogėjimo stoka;
- aklumas (sukelia individualus netolerancija).
Keletas problemų, kurios gali kilti ne iškart, bet šiek tiek laiko po operacijos:
- oftalmologinių ligų grąžinimas (terapinio poveikio trūkumas);
- sausų akių sindromas;
- Patologiniai procesai, turintys įtakos ragenai (keratokonas, erozija ir kt. ).
Lazerio korekcijos metodas turi ir pranašumų, ir trūkumų. Visų atvejis yra nuspręsti dėl šios procedūros ar ne. Kai kuriais atvejais tai padeda pagerinti gyvenimo kokybę (suteikia galimybę vaikščioti be stiklinių ir objektyvų), o kartais taupo nuo visiško aklumo.
Chirurginės operacijos
Nepaisant didelio lazerio korekcijos populiarumo, yra situacijų, kai jūs tiesiog negalite išsiaiškinti be kitų mikrochirurginių operacijų. Jie taupo nuo pacientų, sergančių glaukoma, katarakta ir įvairios tinklainės patologijos, aklumą. Taip pat turi keletą pranašumų ir trūkumų.
Siekiant kovoti su katarakta, atliekamos operacijos, siekiant pašalinti objektyvą ir jį pakeisti objektyvu. Mikrochirurgija taip pat gali susidurti su tinklainės ligomis. Norėdami tai padaryti, gydytojai visiškai tinka audiniams (subjektui) arba pašalinti randus ir audinį iš stiklakūnio kūno su patologinių pokyčių požymiais. Glaukoma laimi operacija, kad būtų galima atkurti organo skysčių pusiausvyrą.
Tokios procedūros (chirurginės intervencijos) yra plačiai naudojamos : :
- keratoplastika (atliekant šią procedūrą atkuriamos ragenos funkcijos ir forma);
- skleroplastika (operacija, padedanti sustabdyti progresyvią trumparegystę);
- Lęšių implantacija (Fakid): pakoreguojami tolimaregiai ir trumparegystė;
- Vitrektomija (šios procedūros metu pašalinami patologiniai tinklainės procesai)
- Lensektomija (operacijos metu lęšis pašalinamas ir pakeistas intraokuliniu objektyvas).

Operacinė oftalmologinė intervencija gali būti beprotiška ar paviršutiniška. Lazerio korekcija reiškia paviršiaus tipą ir operaciją, kaip pašalinti kataraktą į juostelę.
Chirurginė intervencija ateina į gelbėjimą, kai lazerio korekcija yra draudžiama arba nesugeba susidoroti su rimta oftalmologine liga (katarakta, glaukoma ir kt. ). Todėl, jei gydytojas reikalauja tiksliai chirurginio kovos su liga būdo, jis turi juo pasitikėti.
Oftalminių ligų gydymas retai yra pigus, ir tai nėra dėl to, kad gydytojai noro uždirbti kuo daugiau pinigų. Taip yra dėl didelių medžiagų ir įrangos, kuria atliekamas gydymas, kainą. Amžinoji problema taip pat yra sprendimas pasirinkti kliniką: privati ar valstija. Šiuo atveju sunku atspėti. Gydytojas iš valstybinės klinikos gali turėti daugiau patirties, ir jis veiksmingai ir užtikrintai atlieka visas procedūras, o privačios klinikos gydytojas turi daugiau sąlygų sėkmingam darbui (moderni įranga). Kai kurie gydytojai vienu metu dirba tiek privačioje, tiek valstybinėje klinikoje, todėl jums nereikia sutelkti dėmesio į paslaugų kainą. Teigiamų atsiliepimų ir rekomendacijų buvimas yra daug svarbesnis.